Výhody nákupu u nás
Designové vybavení interiéru v kvalitě bez kompromisů…

Bezobložková pouzdra se sklem – efektní řešení

Proč stále trvat na dřevěné zárubni kolem otvoru pro posuvné dveře? Pro někoho může být toto řešení příliš mohutné, silně připomínající tradici. Co vyzkoušet jednoduchý stavební otvor bez příkras a ozdob? K tomu slouží bezobložkové stavební pouzdra. Představte si hladký konec zdi bez zárubně či dřevěné obložky. A z ní se vysunují dveřní křídla. Mohou být dřevěné i laminátové, ale vyzkoušejte vzdušné a průsvitné celoskleněné dveře. Vrcholem využití efektu skleněných dveří je tzv. grafosklo s grafickým či fotografickým motivem. Do skla se také vkládají různé textilní vzory, které jsou v interiéru působivé.

Při finální úpravě bezobložkového stavebního pouzdra si nevšimnete, jak to vlastně funguje. Efekt je značný. Posuvné dveře se zasouvají přímo do zdi. Jde však o jednoduché, ale důmyslné zařízení. Bezobložkové stavební pouzdro se skládá z kovového rámu a kovové kapsy, kam se dveře zasouvají. Dveře pak ovládá posuvný mechanismu s kolečky z tvrzeného plastu. Při instalace se celé pouzdro vkládá do zděné či sádrokartonové zdi a pak se překryje omítkovou stěrkou a malbou. Nad ním musí být překlad, stejně jako u dveří. U verze, kde jsou celoskleněné dveře, má pouzdro tloušťku jen 100 mm. Model EVO-LINE má kolem stavebního otvoru estetickou hliníkovou lištu, model ABSOLUTE už je bez lišty.

Posuvné dveře mohou být dřevěné či laminátové se stejně bohatým dekorem jako jsou běžné otočné dveře. Pro příznivce moderních interiérů jsou určeny celoskleněné dveře. Mohou být ve zdi jako součást bezobložkového stavebního pouzdra nebo jako pohyblivá součást celoskleněných stěn. Sklo pro celoskleněné dveře může být čiré, matné nebo jako grafosklo. Je to speciální sklo, do kterého se vlisuje fólie s grafickým, fotografickým či textilním motivem. Díky prostupu světla vytváří grafosklo zajímavé světelné kreace a je působivé nejen v barech, restauracích, divadlech či kancelářích, ale i v moderních bytech. Můžete ho vidět v největším českém showroomu firmy Studio Interiér Janíček v Mladé Boleslavi, kde je na 120 druhů dveří, modely stavebních pouzder i ukázky celoskleněných dveří.

Bezobložkové pouzdro a grafosklo
VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz
Ikona covid
Vážení zákazníci,
vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Vás prosíme, abyste si sjednali termín schůzky na naší vzorkovně předem.

Schůzku si můžete domluvit na telefonních číslech 608 108 080 nebo 777 748 080.

Děkujeme Vám za pochopení.