Výhody nákupu u nás
Designové vybavení interiéru v kvalitě bez kompromisů…

Dveře proti hluku, požární či voděodolné dveře

Někdy je potřeba instalovat dveře, které maximálně omezují hluk, nebo které jsou odolné vůči vlhkosti či požáru. Říká se jim speciální dveře a vyznačují se speciální konstrukcí a velmi odolnými materiály. Například zvukotěsné dveře nemají v konstrukci voštinu, ale plnou dřevotřískovou desku doplněnou dalšími zvukotěsnými materiály a kvalitním těsněním. Tyto dveře SAPELI dokáží snížit průchodnost zvuku od 27 do 43 decibelů. Jestliže například pračka a myčka vydávají hluk přibližně 40 až 50 decibelů, tyto speciální dveře jejich hlučnost dokonale odfiltrují. Využívají se jako vchodové dveře, ale i jako interiérové do ordinací, kanceláří, ložnic či soukromých pracoven.

V nabídce speciálních dveří jsou také požární dveře, které mají vyšší odolnost proti žáru, vysoké teplotě nebo přímému ohni. Instalují se v provozech, kancelářích i bytech, kde je nutná výšená ochrana. Konstrukce požárních dveří SAPELI využívá materiálů, které jsou nehořlavé a déle odolávají ohni než jiné materiály.

Značky označující odolnost dveří proti požáru

 • EI - brání šíření požáru
 • EW - omezují šíření požáru
 • SC - brání průchodu kouře
 • D (1–3) - označuje typ nehořlavé konstrukce
 • Čísla u těchto značek - určují dobu v minutách, po které uvedenou funkci plní.
 • V některých prostorách jsou výhodné voděodolné dveře nebo tzv. klima dveře. Tyto speciální dveře nemění svůj objem působením vlhkosti a jsou proti vodě odolné. Mají v konstrukci vrstvu, která brání pronikání vlhkosti. Využívají se u plaveckých bazénů, ve sklepích či vlhkých potravinářských provozech. Klima dveře se vyplatí instalovat v místech, kde je rozhraní studeného a vlhkého vzduchu, například při přechodech z garáže do bytu neb ze suterénu do bytu. V nabídce jsou dveře SAPELI, které jsou vhodné jako vstupy do koupelen a WC nebo z nevytápěných do vytápěných prostorů. Navštivte náš showroom v Nové Boleslavi, kde je v nabídce na 120 různých typů dveří.

  vodě odolné dveře do bazénu Porta doors AQUA
  VZORKOVNA:
  Ptácká ul. 294
  293 01 Mladá Boleslav

  tel./fax: +420 326 701 075
  mobil: +420 601 280 280
  mobil: +420 608 108 080

  e-mail: obchod@studio-interier.cz
  internet: www.studio-interier.cz
  Ikona covid
  Vážení zákazníci,
  vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Vás prosíme, abyste si sjednali termín schůzky na naší vzorkovně předem.

  Schůzku si můžete domluvit na telefonních číslech 608 108 080 nebo 777 748 080.

  Děkujeme Vám za pochopení.