Výhody nákupu u nás
Designové vybavení interiéru v kvalitě bez kompromisů…

Krásné podlahy? Jen, když o ně budete pečovat

Chcete vyměnit staré podlahy za nové? Je to určitě dobrý nápad. Provádíte celkovou rekonstrukci, takže budete měnit i dveře a zárubně. Ale nezapomínejte na to, že podlahy patří k nejvíce zatěžovaným místům v bytě a vyplatí se vybrat ty správné a také se o ně dobře starat. Už od začátku. Když zvolíte ten správný způsob, podlahy budou dlouho jako nové. Ošetřování musíte zvolit podle druhu podlah, které jste si vybrali. Jinou péči potřebuje dřevěná podlaha, jinak se musíte starat o laminátové podlahy či vinylové podlahy.

Dřevěné podlahy jsou atraktivní, ale když zvolíte špatnou péči, můžete snadno přijít o jejich zajímavý vzhled či barevný odstín. Můžete mít dřevěné podlahy z přírodního dřeva, lakovaného dřeva nebo olejové podlahy. Všechny druhy dřevěných podlah pravidelně vysávejte a zametejte. Přírodní dřevo jen výjimečně, například při velkém znečištění otírejte dobře vyždímaným hadrem. Ze saponátů používejte jen mýdlový roztok. Jednou až dvakrát ročně dřevěnou podlahu ošetřete speciálním voskem. Lakovanou podlahu může stírat častěji, vlhkost se přes lak do dřeva nedostane. Ale ze saponátů také jen mírně koncentrovaný mýdlový roztok. Podlaha napuštěná olejem se ošetřuje podobně jako přírodní dřevo.

Laminátové podlahy jsou odolné proti vlhkosti i proti opotřebení. Podlahy snášejí dobře změny teploty i velké znečištění. Jejich údržba je snadná. Pravidelně je vysávejte a zametejte. Můžete je stírat vlhkým hadrem, ale nenechávejte na nich stát vodu. Dejte si pozor na silně koncentrované saponáty, mohly by vám rozpustit výplně spár. Na laminátovou podlahu nikdy nepoužívejte drátěnku, drsné utěrky ani bělidla či vosk. Na velké skvrny použije speciální prostředek právě pro tento typ podlah.

Vinylové podlahy jsou z moderní řady PVC materiálů. Oproti dřívějšku jsou vícevrstvé, mají zvukotěsnou vrstvu vespod, ve střední části je barevná fólie se vzorem a svrchní nášlapná část je kryta polyuretanovou ochrannou vrstvičkou odolnou vůči poškrábání. Krytina si drží dlouho původní barvu a vzor. Na údržbu vinylové podlahy stačí smeták, vysavač nebo vlhký hadr či mop. Pro mokré čištění používejte jen saponáty určené pro vinyl. Čas od času se vyplatí oživit povrch podlahy leštěnou, ale nepoužívejte agresivní druhy. Některé přípravky umožňují vytvořit na povrchu krytiny hedvábný film, který je antistatický a odpuzuje nečistoty.

Ošetřování podlah

VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz
Ikona covid
Vážení zákazníci,
vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Vás prosíme, abyste si sjednali termín schůzky na naší vzorkovně předem.

Schůzku si můžete domluvit na telefonních číslech 608 108 080 nebo 777 748 080.

Děkujeme Vám za pochopení.