Výhody nákupu u nás
Designové vybavení interiéru v kvalitě bez kompromisů…

Do vlhkého prostředí raději laminátové dveře

Zajímáte se o dveře, ale problémy vám dělají odborné termíny? Dveře s přírodní dýhou, CPL laminát nebo folie – to jsou termíny charakterizující povrch či dekor dveří. Součástí konstrukce je MDF deska nebo HDF deska. Výrobci se rádi skrývají pod odbornými termíny, ale laik se v nich málokdy vyzná. Přitom znalost použitých technologií pomáhá pochopit, k čemu se takové dveře hodí a na co jsou náchylnější. Venkovní dveře musí být odolné vůči povětrnostním vlivům, interiérové dveře například v koupelnách či kuchyních musí snášet změnu vlhkosti.

Tradičním materiálem dveří je masiv, tedy rostlé dřevo, ale dnes jsou takové dveře velmi drahé. Daleko častější jsou dveře s přírodní dýhou. Je to jen tenká vrstva přilepená na konstrukci dveří. Moderními materiály, které jsou díky ceně stále přístupnější, jsou umělé povrchy. Jde buď o folii, vakuovou folii, CPL laminát a HPL laminát. Nejběžnějším povrchem dveří je barevná folie. Jde o papír impregnovaný pryskyřicí, který se nanáší na základ z dřevovláknité desky. Takové dveře jsou poměrně odolné, ale hodí se jen do interiérů. Lepší úpravou je vakuová folie, při níž se folie lisuje do desky, takže je dobře chráněna proti pronikání vlhkosti.

Na dveře se stále častěji používají CPL nebo HPL lamináty. Jde o střednětlaký nebo vysokotlaký laminát v několika vrstvách. U první varianty je tloušťka desky 0,2 mm, u odolnější varianty 0,8 mm. Takové dveře najdete v zátěžových provozech, například u bank, úřadů, v prodejnách či restauracích. Dveře s umělou povrchovou úpravou se hodí pro otočné i posuvné dveřní systémy. Jejich výhodou je nižší cena než u přírodní dýhy a také větší škála dekorů. Lze si vybrat z různých imitací dřeva, kamene, nebo i barevných nátěrů. Pokud si nejste jisti vhodným dekorem, prohlédněte si dveře v našem showroomu v Mladé Boleslavi či v dalších místech republiky. Uvidíte na 120 druhů dveří a dekorů a také 150 typů podlah.

Dveře Sapeli CPL laminát
VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz
Ikona covid
Vážení zákazníci,
vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Vás prosíme, abyste si sjednali termín schůzky na naší vzorkovně předem.

Schůzku si můžete domluvit na telefonních číslech 608 108 080 nebo 777 748 080.

Děkujeme Vám za pochopení.