Výhody nákupu u nás
Designové vybavení interiéru v kvalitě bez kompromisů…

Celoskleněné stěny a dveře procházejí testy na odolnost

Úder kladívka přímo do skla. I tak se zkouší odolnost kaleného skla, které se využívá pro celoskleněné stěny a dveře. Musí být odolné vůči mechanickému poškození, protože se může stát, že do stěny či dveří někdo omylem narazí nebo budou odolávat náhlému náporu tlačenice. Celoskleněné stěny a dveře jsou moderním trendem při řešení bytového či kancelářského prostoru a musí sloužit tak jako obyčejné zděné či sádrokartonové příčky. Aby byly zdí se vším všudy. Kalené sklo a tedy i skleněné dveře tyto požadavky splňují - potvrzují to četné testy, jimiž se výrobci snaží architekty a stavebníky přesvědčit o mimořádné kvalitě materiálu.

A jak se skleněné dveře zkouší? Při jednom z testů se sklo vodorovně položilo na dvě příčné podložky a zjišťovalo se, jak odolá nárazům. Kalené sklo o síle 4 mm zvládlo úder kladívkem i montážní pákou. Nekaleno sklo se při testu rozbilo. Testovaná tabulka se neroztříštila ani při volném pádu závaží a unesla na sobě dvě osoby. Celoskleněné stěny a dveře mají vhodné vlastnosti i pro případ, kdyby se opravdu náhodou rozbily. Úlomky kaleného skla nemají ostré hrany, takže nemohou nikoho zranit.

Výhodné je například sklo s grafikou neboli grafosklo. Díky technologii výroby, při níž se fólie s potiskem či textilie vlisuje do skla, je sklo s grafikou ještě odolnější. Fólie uvnitř skla zvyšuje jeho odolnost. Jeho atraktivita je nesporná. Zajímavé jsou geometrické motivy nebo fólie s digitální fotografií. Celoskleněné stěny a dveře, které využívají sklo s grafikou, vytvářejí z interiéru zajímavé prostředí. A je navíc velmi odolné. Víte, že kalené sklo o tloušťce 4 mm je pětkrát pevnější než nekalené sklo? Že snese teplotu až 200 stupňů Celsia? Sklo s grafikou se proto využívá i jako zástěny v kuchyních.

sklo s grafikou
VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz
Ikona covid
Vážení zákazníci,
vzhledem k aktuální epidemiologické situaci Vás prosíme, abyste si sjednali termín schůzky na naší vzorkovně předem.

Schůzku si můžete domluvit na telefonních číslech 608 108 080 nebo 777 748 080.

Děkujeme Vám za pochopení.