Výhody nákupu u nás
Designové vybavení interiéru v kvalitě bez kompromisů…

Celoskleněné stěny a dveře procházejí testy na odolnost

Úder kladívka přímo do skla. I tak se zkouší odolnost kaleného skla, které se využívá pro celoskleněné stěny a dveře. Musí být odolné vůči mechanickému poškození, protože se může stát, že do stěny či dveří někdo omylem narazí nebo budou odolávat náhlému náporu tlačenice. Celoskleněné stěny a dveře jsou moderním trendem při řešení bytového či kancelářského prostoru a musí sloužit tak jako obyčejné zděné či sádrokartonové příčky. Aby byly zdí se vším všudy. Kalené sklo a tedy i skleněné dveře tyto požadavky splňují - potvrzují to četné testy, jimiž se výrobci snaží architekty a stavebníky přesvědčit o mimořádné kvalitě materiálu.

A jak se skleněné dveře zkouší? Při jednom z testů se sklo vodorovně položilo na dvě příčné podložky a zjišťovalo se, jak odolá nárazům. Kalené sklo o síle 4 mm zvládlo úder kladívkem i montážní pákou. Nekaleno sklo se při testu rozbilo. Testovaná tabulka se neroztříštila ani při volném pádu závaží a unesla na sobě dvě osoby. Celoskleněné stěny a dveře mají vhodné vlastnosti i pro případ, kdyby se opravdu náhodou rozbily. Úlomky kaleného skla nemají ostré hrany, takže nemohou nikoho zranit.

Výhodné je například sklo s grafikou neboli grafosklo. Díky technologii výroby, při níž se fólie s potiskem či textilie vlisuje do skla, je sklo s grafikou ještě odolnější. Fólie uvnitř skla zvyšuje jeho odolnost. Jeho atraktivita je nesporná. Zajímavé jsou geometrické motivy nebo fólie s digitální fotografií. Celoskleněné stěny a dveře, které využívají sklo s grafikou, vytvářejí z interiéru zajímavé prostředí. A je navíc velmi odolné. Víte, že kalené sklo o tloušťce 4 mm je pětkrát pevnější než nekalené sklo? Že snese teplotu až 200 stupňů Celsia? Sklo s grafikou se proto využívá i jako zástěny v kuchyních.

sklo s grafikou
VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz