Výhody nákupu u nás
Designové vybavení interiéru v kvalitě bez kompromisů…

Moderní a pevná konstrukce dveří Porta DOORS

Nové materiály a nové technologie přinesly změny v konstrukci interiérových i vchodových dveří. Zachovávají si strukturu a zbarvení původních dveří z masivu, jejich pevnost, ale jsou přitom lehčí. To jsou i dřevěné dveře Porta DOORS. Základem jejich stavby je rám z kvalitního borovicového nebo vrstveného dřeva. Je doplněn mřížkami z překližky či dřevotřísky a prostor mezi nimi je vyplněn dutinkovou dřevotřískou. Rám tak zajišťuje pevnost, ale vyplň, kde je méně dřevěného materiálu, umožňuje snižovat hmotnost dveří. U vstupních dveří Porta DOORS jsou dveře zpevněny kvalitním dubovým rámem, který je odolný vůči vlhkosti a vodě. Součástí výplně je pak voděodolný termoizolační panel.

Samostatnou kapitolou úpravy dřevěných dveří jsou různé dřevěné dekory. Vyrábějí se z dýh nejrůznějších dřevin. Dýhy, které používají dveře Porta DOORS jsou z evropských i exotických dřevin. Nejčastější dřevina na výrobu dýh pro dveře Porta DOORS je dub, javor, ořech. Dýhy jsou samozřejmě v různých odstínech. Jiné dřevo má evropský ořech, jiné americký ořech, zajímavé zbarvení má například bělený dub. Oblíbené je také dřevo z exotických krajů, například wenge. Je to tmavěhnědé dřevo s černým podélným žilkováním.Ale používajíse také dýhy ze dřeva limba či sapeli mahagon.Ani dýhy nejsou stejné, záleží na způsobu výroby. Jsou dýhy krájené, loupané a speciální kategorií jsou dýhy kořenice, které zobrazují kořenovou strukturu dřeva.

Při výběru dřevěných dveří se vyplatí znát i celkovou koncepci bytu i druh nábytku, který v interiéru bude. Jiné dekory vybíráme pro tradiční nábytek a klasický vzhled bydlení, jiné dveře Porta DOORS jsou vhodné pro supermoderní byty. Podle účelu použití vybíráme dveře venkovní, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, a dveře interiérové, u nichž se takové nároky nekladou. Pak už bude záležet jen na dekoru. Styl dveří rozhoduje i o tom, zda se hodí pro dveře otočné či posuvné. U dvoukřídlých posuvných dveří musíme počítat s tím, že půjde o velkou plochu a zbarvení dveří nám určí styl interiéru. Nejen dveře Porta DOORS, ale i dveře SAPELI si můžete prohlédnout v novém showroomu v Mladé Boleslavi, kde je na ploše 250 metrů čtverečných vystaveno na 120 typů dveří a zárubní.

Dřevěné dveře Porta doors
VZORKOVNA:
Ptácká ul. 294
293 01 Mladá Boleslav

tel./fax: +420 326 701 075
mobil: +420 601 280 280
mobil: +420 608 108 080

e-mail: obchod@studio-interier.cz
internet: www.studio-interier.cz